Opcje przeglądania
REGULATORY TEMPERATURY
- Strona:
- 1
Czym są regulatory temperatury?
Regulatory temperatury to urządzenia elektryczne wykorzystywane do sterowania układami grzewczymi, wspomagające pracę kotłów, stabilizujące temperaturę w pomieszczeniach oraz temperaturę wody użytkowej. Klienci naszego sklepu mogą wybierać spośród zaawansowanych technicznie regulatorów temperatury od wiodących polskich i światowych producentów. Sprawdź, który regulator temperatury wybrać do systemu ogrzewania w Twoim domu.
Charakterystyka sterowników temperatury pokojowej
Regulatory temperatury przewodowe lub bezprzewodowe są niezwykle prostymi w obsłudze i montażu urządzeniami elektrycznymi. Przemyślany i funkcjonalny system kontrolowania temperatury, wyposażony w specjalne czujniki umożliwia automatyczne włączenie i wyłączenie pompy CO lub kotła za pomocą sterownika, kiedy temperatura osiągnie podaną wartość. Montaż regulatora temperatury, pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Niewątpliwą zaletą regulatorów temperatury jest to, że mogą one współpracować zarówno z czujnikami powietrznymi, jak i podłogowymi. Taki regulator powinien być dobrany do oczekiwań użytkownika.
O odpowiednim sterowniku temperatury powinno się już pomyśleć na etapie projektowania instalacji c.o. Istotne jest to, jaki piec gazowy do domu jednorodzinnego będzie najbardziej odpowiedni. Sterownik pozwoli na utrzymanie właściwego komfortu cieplnego. Przede wszystkim inny poziom automatyzacji ma ogrzewanie zasilane kotłem na paliwo stałe. Natomiast inny ma zasilany np. kotłem gazowym lub pompą ciepła, czy hybrydowym połączeniem obu. Zautomatyzowane sterowniki temperatury do pomp CO mogą idealnie współgrać z w pełni programowalnymi regulatorami.
Funkcje regulatorów temperatury
Podstawową funkcją regulatorów temperatury jest zachowanie komfortu cieplnego, dostosowanego do wymagań jego posiadaczy, temperatury na zewnątrz oraz możliwości systemu grzewczego. Dobór odpowiedniego regulatora znacznie usprawnia funkcjonowanie instalacji i pozwala na obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Regulatory temperatury dostępne w naszej ofercie posiadają trzy niezależne możliwości ustawienia temperatury – nocną, dzienną oraz przeciwzamrożeniową. Możliwe jest także zaprogramowanie regulatora w układzie tygodniowym, biorąc pod uwagę dni i godziny, w których przebywamy w domu, pracy czy szkole.
Jak działają regulatory temperatury?
Działanie regulatora temperatury jest nieskomplikowane. Za pomocą czujnika temperatury urządzenie pobiera informację o wartości temperatury w pomieszczeniu i porównuje ją z tą, którą ustawił użytkownik. W przypadku gdy temperatura osiągnie pożądany poziom, regulator temperatury do pieca wysyła informację za pomocą wbudowanego sterownika o konieczności zatrzymania pompy CO lub wyłączeniu kotła. Reakcja regulatorów temperatury na zbyt niską lub zbyt wysoką temperaturę jest wręcz natychmiastowa, a działanie precyzyjne i skuteczne.Czy warto zamontować sterowniki temperatury pokojowej?
Wiele osób zastanawia się, co tak naprawdę daje pokojowy regulator temperatury do pieca. Warto podkreślić, że jego zastosowanie pozwoli w łatwy sposób dostosować aktualną temperaturę. Po pierwsze podwyższa to komfort życia. Dzięki temu nie będzie trzeba zmagać się z sytuacją zbyt dużego bądź zbyt małego grzania. Sterowniki temperatury pokojowej mogą utrzymać odpowiednie napięcie. Nagły brak prądu mógłby zaburzyć pracę instalacji centralnego ogrzewania. Wiele modeli posiada zabezpieczenie, które podtrzymuje pracę urządzenia przez pewien czas.
Sterownik temperatury pokojowej to przede wszystkim spore oszczędności. Zdarzają się sytuacje, w których urządzenia grzewcze działają w sposób niedostosowany do rzeczywistych strat cieplnych. Prowadzi to do zużywania zbyt dużej energii. Co więcej, przekłada się na większe wydatki pieniężne. Taki system sterowania instalacją grzewczą pozwoli uchronić przed większą stratą pieniędzy.
Jak zainstalować sterowniki temperatury pokojowej? Jak się okazuje, jest to cała gama produktów o różnym sposobie montażu. Zaleca się jednak, by nie podejmować działań na własną rękę. Najlepiej jest skorzystać z pomocy fachowca. Zarówno w zakresie doboru okablowania, jak i późniejszego montażu. W instrukcji każdego urządzenia znajduje się informacja dotycząca ich podłączenia.
Pokojowy regulator temperatury to również spore oszczędności. Zdarzają się sytuacje, w których urządzenia grzewcze działają w sposób niedostosowany do rzeczywistych strat cieplnych. Prowadzi to do zużywania zbyt dużej energii. Co więcej, przekłada się na większe wydatki pieniężne. Taki system sterowania instalacją grzewczą pozwoli uchronić przed większą stratą pieniędzy.
Jak ustawić regulator temperatury z czujnikiem?
Jak wiadomo, komfort cieplny przez każdego odbierany jest zupełnie inaczej. Za standardowe wartości jednak przyjmuje się przedział między 21 C a 23 C. Wykorzystując regulator temperatury z czujnikiem, można wyregulować zakres. Dzięki temu otrzyma się określoną wartość dla całego piętra lub budynku.
W przypadku instalacji z ogrzewaniem podłogowym regulator temperatury z czujnikiem będzie odczytywał wartości. Należy pamiętać, by nie pokrywać w tym miejscu podłogi materiałami. Taki materiał może izolować przepływ ciepła. Może to doprowadzać do akomodacji cieplnej i pogorszy efektywność ogrzewania pomieszczeń. Regulator temperatury z czujnikiem przede wszystkim utrzymuje temperaturę. Dzięki temu jej utrzymanie jest wiele łatwiejsze i praktycznie bezobsługowe. Ustawiony regulator temperatury z czujnikiem będzie dbał, aby była ona zgodna z ustawieniami.
Regulatory pokojowe dostępne w naszej ofercie
W naszej ofercie można znaleźć także regulatory pokojowe. To przewodowy dwustanowy regulator pokojowy, który wymaga montażu podtynkowego, czyli takiego do puszki. Sterowniki komunikują się z urządzeniem grzewczym poprzez kabel dwużyłowy. Z jednej strony wpinany jest w odpowiednie miejsce w urządzeniu grzewczym. Najczęściej jest to kostka w środku kotła. Wygląda bardzo ładnie, estetycznie i wpisuje się obecnie w najnowsze trendy. Posiada front wykonany ze szkła i ma zaokrąglone rogi. Nasze regulatory pokojowe dostępne w sklepie typu ST-292 sterują urządzeniem grzewczym. Takim jak piec gazowy, olejowy, elektryczny lub sterownik kotła. Do jego zadań należy utrzymywanie temperatury w mieszkaniu. Przesyła sygnał do urządzenia grzewczego z informacją o dogrzaniu pomieszczenia do wymaganej temperatury. Jakie funkcje realizowane są przez nasze regulatory pokojowe? Jest to sterowanie temperaturą pokojową.