Promocje
ELEKTRONICZNY MIARKOWNIK CIĄGU UNISTER DUO
Miarkownik ciągu unister firmy DK system wersja DUO
STEROWNIK DO KOTŁA DEFRO K3P z PID Z OKABLOWANIEM
Sterownik do kotła Defro
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 950.00 zł
Opcje przeglądania
STEROWNIKI DO PIECÓW C.O.
- Strona:
- 1
- 2
- 3
- 4
- następna »
Sterownik do pieca C.O.
Sterowniki do pieców centralnego ogrzewania pozwalają sterować procesem wytwarzania ciepła oraz rozprowadzania go po systemie grzewczym. Nadrzędnym celem sterowników do kotłów C.O. jest takie dobierania parametrów ogrzewania, aby zapewnić użytkownikom komfort przy jednoczesnej dbałości o aspekt ekonomiczny.Rodzaje sterowników do pieca C.O.
Sterowniki do pieca możemy podzielić na kilka kategorii. Najbardziej podstawowym podziałem jest podział ze względu na ilość funkcji. Proste sterowniki do pieca są w stanie zarządzać jedynie pompą oraz wentylatorem, podczas gdy zaawansowane sterowniki do pieca są w stanie zarządzać temperaturą w każdym pomieszczeniu oraz pozwalają na sterownie przez Internet.Jak działa sterownik do pieca?
U podstaw sterownika do pieca leży możliwość zarządzania pompą oraz wentylatorem. Przy pomocy wentylatora możemy dostarczyć do kotła więcej/mniej powietrza, które wypływa na tempo spalania, a tempo spalania oczywiście wpływa na temperaturę. Podstawowym sterowaniem jest zatem sterowanie ilością obrotów wentylatora. W przypadku bardziej zaawansowanych konstrukcji dochodzą termostaty pokojowe, które przekazują informację o temperaturze w danym pomieszczeniu oraz programator, który te informacje zbiera i na ich podstawie steruje wentylatorem oraz pompą.Dlaczego warto korzystać ze sterowników do kotłów C.O?
Sterowniki do kotłów C.O to urządzenie, które oferuje wiele korzyści. Dzisiaj jest najczęściej używanym elementem zarówno w nowszych, jak i w starszych instalacjach grzewczych. Główne korzyści wynikające ze stosowania sterownika to:Niewielu Klientów zdaje sobie sprawę, iż decydując się na zakup pieca, mają na myśli kocioł. W Polsce te dwa terminy używa się zamiennie, aczkolwiek tak naprawdę nie oznaczają to samo. Piece odpowiadają tylko za ogrzewanie miejscowe w domu. Źródło ciepła umieszczone jest bezpośrednio w jednym miejscu. Ciepło uzyskiwane jest w procesie spalania paliwa, a następnie magazynowane i stopniowo uwalniane.
Kocioł stanowi serce całego systemu ogrzewania i odpowiada za sprawne przekazywanie. Z pomocą czynnika np. wody w instalacji do grzejników nie magazynuje ciepła i nie oddaje bezpośrednio do otoczenia. To urządzenie to nic innego jak element centralnego, a nie miejscowego źródła.