Opcje przeglądania
ROZDZIELACZE C.O. DO OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO
Pomieszczenia w budynkach, które są sporej wielkości, charakteryzują się innym zapotrzebowaniem ciepłego powietrza. Instalacja takiego ogrzewania powinna być odpowiednio zaprojektowana, tak aby dostarczyć odpowiedniej ilości ciepła, żeby nie było zbyt dużo lub mało. Dlatego rozdzielacze idealnie nadają się do tego typu instalacji.
Jak odpowiednio rozprowadzić rozdzielacze C.O. do ogrzewania podłogowego?
Rozdzielacz do centralnego ogrzewania i jego działanie przy zakładaniu w dużej mierze zależy od rozprowadzonego czynnika do odbiorników, czyli grzejników, czy ogrzewania płaszczyznowego. Pomocne przy instalacji są przede wszystkim rozdzielacze, które znacznie ułatwią zadanie. Pierwszym krokiem i najważniejszym jest wybór typu ogrzewania, czyli np. standardowe ogrzewanie grzejnikami, czy też ogrzewanie podłogowe. Kolejnym krokiem, który również jest bardzo ważny to dobór źródła ogrzewania, czyli tak zwaną temperaturę zasilania. Jeśli zdecydujemy, że będzie to ogrzewanie podłogowe, to najbardziej ekonomiczny do tego, będzie kocioł niskotemperaturowy. Rozdzielacze c.o. są podstawą sprawnie działającego systemu ogrzewania podłogowego. Jeżeli schemat instalacji jest dobrze zaprojektowany to szczególnie ważne, jest wydzielanie poszczególnych obiegów grzewczych, do którego służy rozdzielacz do ogrzewania centralnego. Dzięki temu możemy uzyskać odpowiednią kontrolę nad pracą całego systemu, a także daje nam możliwość regulacji, nie ruszając się przy tym np. z kanapy.
Rozdzielacze C.O. do ogrzewania podłogowego — zalety
Ogrzewanie podłogowe staje się coraz bardziej popularne w domach. Dzieje się to ze względu na możliwość regulacji temperatury. Coraz częściej ludzie przerzucają się i montują rozdzielacz ogrzewania centralnego. Dzięki temu nie ruszając się z miejsca, mogą ustalać odpowiednią temperaturę i cieszyć się ciepłem, który płynie z wnętrza naszej podłogi. Dzieje się to tam dzięki podgrzanej wodzie, która płynie przewodami. Rozdzielacz c.o. zapewnia równomierne przekazywanie ciepła, tym samym utrzymując równowagę hydrauliczną, a także steruje prędkość przepływu. Dodatkowo wspierane jest przez różne elementy takie jak: zawory i przepływomierze. Instalacja grzewcza pozwala na dostarczenie odpowiedniej ilości ciepła do pomieszczeń. Ważną rolę w tym przypadku właśnie pełni rozdzielacz do centralnego ogrzewania. Dobór rozdzielaczy pasujących do wyposażenia, czyli rotametry, przepływomierze, siłowniki, czy pompy jest niezwykle ważny i zależy głównie od właściwego czynnika grzewczego oraz przepływu ciepła w różnych pomieszczeniach. Rozdzielacze do c.o. stanowi część całego systemu, czyli krótko mówiąc, jest jednym z najważniejszych elementów w procesie grzewczym. Dobierać należy go tak samo, jak dobieramy przebieg rur, czyli od grubości wylewki, materiału posadzki, aż po zapotrzebowanie budynku na ciepło i parametrów wody w planowanej instalacji.
- Strona:
- 1