Opcje przeglądania
Rury centralnego ogrzewania PEX do instalacji podłogowej i grzejnikowej
Nieodpowiednie rozmieszczenie rury PEX w pomieszczeniach mogą prowadzić do wielu przyczyn złego działania. Odpowiedzialne są za wytworzenie w pomieszczeniach temperatury. Ważne również jest ich zamocowanie, a także sprawdzenie rozciągliwości pod wpływem wysokiej temperatury.
Rury PEX do grzejników
Wybierając materiały do wykonania instalacji ciepłej i zimnej wody, trzeba wziąć pod uwagę bardzo wiele czynników. Dla porównania Rury PEX do grzejników zwiększają swoją długość, a w większości dotyczy to tworzyw sztucznych. Rury mogą być prowadzone do ciepła grzejników na dwa sposoby. Rozprowadzenie rozdzielaczowe i trójnikowe różnią się ilością rury PEX. Składają się na całość instalacji do centralnego ogrzewania. Niezależnie jakie rozprowadzenie będzie zastosowane w systemie to i tak rury PEX układamy w podobny sposób. Do centralnego ogrzewania ciąg rur powinien być zaizolowany, również ten, który przebiega w podłodze. Do instalacji ciepłej ze względu na kompensację termiczną rur nie można ani zamurowywać, ani pokrywać betonem. Niezastosowania tak zwanej otuliny chroniącej przed uszkodzeniami. Przewody do instalacji ciepłej i zimnej przechodzą przez przegrodę, czyli ścianę lub sufit. W miejscu styku z pionową lub poziomą powierzchnią, a rurę ochrania wtedy tuleja. W przestrzeni między nią a przewodem zastosowana jest warstwa izolacji. Połączenie rury PEX do grzejników należy wykonać tak, aby rury nie przypadała na przejście przez przegrodę. Ciągi rur można odpowiednio przeprowadzić równolegle lub prostopadle do pionowych i poziomych płaszczyzn.
Rury PEX do centralnego ogrzewania
Rury PEX do centralnego ogrzewania pozwalają na zdecydowane zaoszczędzenie kosztów. Wykonywane są w różnych typach instalacji. Ich unikatowa struktura daje możliwość utrzymywania stabilności hydrostatycznej. Rury są niezawodne i bardzo solidne. Potwierdzone szeregiem przeprowadzonych testów, które dopuściły rury do użytkowania. Rury PEX do centralnego ogrzewania zaopatrzone są w warstwę syntetyczną z zewnętrznej, jak i wewnętrznej strony. Stworzone zostały celem uniknięcia utlenienia się rury oraz przeciw powstawaniu rdzy. Brak utleniania to również brak powstawania szkodliwej korozji, która znacznie niszczy rury.
Gdzie jeszcze można zastosować rury PEX?
Nieodłącznym elementem montowania są rury. Umożliwiają przeprowadzenie poszczególnych pętli grzewczych. Takie rozwiązania są gwarancją do uzyskania szczelnej instalacji ciepłej i zimnej wody. Rury muszą być elastyczne, ale również bardzo wytrzymałe. Odporne na korozję oraz posiadać specjalną barierę antydyfuzyjną, czyli chronić przed rdzewieniem. Głównymi cechami charakterystycznymi dla systemu instalacji ciepłej i zimnej wody jest estetyka, czyli instalacja całkowicie schowana. Ograniczona liczba pionów wodociągowych, gdzie w budownictwie mieszkaniowym jest najczęściej jeden lub dwa piony na sekcję. Istnieje możliwość instalacji lokalowych. Wewnętrzna instalacja wodna obejmuje instalacje ciepłej i zimnej wody, które znajdują się w budynku. Zewnętrzne nazywane są siecią wodociągową, która prowadzona jest poza budynkiem mieszkania. Dostępne są rury PEX średnice, które można dopasować do własnych wymagań i systemów w domu. Wybrać można rury PEX o średnicy 20x2, 16x2, 26x3 oraz 32x3.
- Strona:
- 1