Sterowniki pokojowe firmy Tech z możliwościa sterowania przez internet T-5z WIFI
Regulator pokojowy zasilania 230 V - przewodowe
Właściwą izolacja i uszczelnienie okien, drzwi i dachów, a także ocieplenie elewacji to podstawowe sposoby pozwalające na zatrzymanie energii cieplnej w domu. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także zastosowanie regulatora pokojowego. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat działania i wykorzystania tego typu systemów.
Regulatory pokojowe - najważniejsze informacje
Energooszczędność to absolutny priorytet w dzisiejszych czasach. Nowoczesna architektura kładzie duży nacisk na wykorzystanie rozwiązań, które zapobiegną nadmiernemu przedostawaniu się ciepła na zewnątrz. Także w starszym budownictwie można wdrożyć systemy, które pozwolą poprawić komfort cieplny. Ciekawą możliwością są regulatory pokojowe. Dzięki nim można we właściwy sposób zagospodarować ciepłem we wnętrzu domu i mieszkania. Działanie urządzenia jest bardzo proste i wygodne.
Jak działają regulatory pokojowe?
Przede wszystkim należy zaznaczyć, że regulatory pokojowe pozwalają na sterowanie kotłem grzewczym w oparciu o temperaturę, która aktualnie panuje w pomieszczeniu, w którym są one zainstalowane. Dzięki temu można kontrolować proces spalania i kłaść nacisk na jak najbardziej ekonomiczne wytworzenie ciepła. Regulatory sprawiają, że ciepło jest wytwarzane tylko wtedy, kiedy jest na to zapotrzebowanie i tylko w konkretnych pomieszczeniach, tak aby domownicy mogli liczyć na pożądaną temperaturę, idealnie dopasowaną do danej pory dnia oraz zużycia prądu. Umożliwiają one też skuteczne oszczędzanie energii.
Regulator pokojowy może być wykorzystywany pod kątem użytkowym, aby np. ustalić kiedy i dokładnie w jakich godzinach powinna być utrzymana konkretna temperatura lub wiązać się z algorytmem pracy danego urządzenia grzewczego. Jeśli temperatura w pomieszczeniu spadnie niżej niż parametry, które ustalił użytkownik to regulator automatycznie wpływa na źródło ciepła. Warto zaznaczyć, że jest to tzw. regulowanie w oparciu o sprzężenie wsteczne oznacza to, że regulator nie przewiduje ile ciepła zostanie utracone i nie monitoruje tego, ale reaguje na aktualną sytuację i wszelkie zmiany, które wpływają na zmianę temperatury.
Gdzie powinien się znajdować regulator pokojowy?
Duże znaczenie ma to, gdzie dokładnie będzie zamontowany regulator pokojowy. Zaleca się, aby znajdował się on w pomieszczeniu, które jest najbardziej reprezentatywne jeśli chodzi o temperaturę. W ten sposób temperatura w poszczególnych pomieszczeniach będzie ustawiania w oparciu o warunki panujące w wybranym pokoju. Bardzo często jako reprezentatywne pomieszczenie wybiera się pokój dzienny. Jednak należy zadbać o to, aby regulator nie znajdował się za blisko źródeł ciepła czyli m.in. kaloryferów czy kominka. Elementy te mogą zburzyć pomiar. W pokoju dziennym często występują większe zyski ciepła, ponieważ wciąż przebywa tam więcej osób i panuje większe nasłonecznienie. Dlatego, zdecydowanie warto umieścić regulator w innym pomieszczeniu.
Ponadto regulator powinien się znajdować na wewnętrznej ścianie, na wysokości około 1,5 metra. Jest to bardzo ważne, ponieważ ściany zewnętrzne są zwykł zbyt wychłodzone. Warto też zwrócić uwagę na to, aby nie umieszczać regulatora w miejscu, które jest szczególnie narażone na przeciągi.
Regulator pokojowy z WiFi Ti urządzenie, które skutecznie poprawiają komfort cieplny i wyeliminuje straty ciepła. Dzięki niemu można dokładnie mierzyć i regulować temperaturę, która panuje w danym pomieszczeniu i reagować na zmieniającą się sytuację.
https://sterownikitech.pl/tech-sterownik-przewodowy-t-5z-z-wifi-bialy,id1569.html