ENGO STEROWNIK PRZEWODOWY EASY 230W
Termostat pokojowy producenta ENGO EASY 230W
Producent: ENGO
Koszty dostawy:
- Wysyłka zagraniczna 110.00 zł brutto
Przewodowy sterownik firmy ENGO EASY 230W to nowość w naszej ofercie.
EASY 230W to dobowy regulator temperatury o zasileniu sieciowym (230W). Jego użytkowanie polega na sterowaniu systemami/urządzeniami grzewczymi, chłodzącymi. Dzięki regulatorowi EASY 230W jesteśmy w stanie utrzymać komfortowe warunki termiczne w pomieszczeniu, tak jak użytkownik sobie życzy. Aby EASY 230W działał poprawnie, należy przymocować bezpośrednio do źródła ciepła. Dla dopasowania regulatora do panującego designu jest możliwość wybrania go w dwóch wariantach.
Sam regulator charakteryzuje się minimalistycznym designem, co czyni go bardzo prostym w obsłudze. Przełączniki, jakie są dostępne to przełącznik OGRZEWANIE/GOTOWOŚĆ/CHŁODZENIE. Posiada wyświetlacz LCD oraz dla bezpiecznego użytkowania jest możliwość zablokowania klawiszy. W samym zestawie dołączona jest również zawieszka do montażu naściennego. Regulator posiada precyzyjny algorytm regulacji temperatury TPI, możliwość ustawienia temperatury minimalnej i maksymalnej, opcje sterowania ogrzewaniem podłogowym lub sterowania źródłem ogrzewania.
Dane techniczne sterownika ENGO EASY 230W
Zasilanie |
230V |
---|---|
Max. obciążenie |
3 (1) A |
Zakres regulacji temp. |
5 – 35°C |
Precyzja pomiaru |
0.1°C |
Algorytm sterujący |
TPI lub Histereza (±0.2°C do ±2°C) |
Komunikacja |
Przewodowa |
Wyjście sterujące |
NO/COM (beznapięciowe) |
Stopień ochrony |
IP30 |
Wymiary [mm] |
80 x 80 x 22 |
Kod producenta: EASY 230W
Pliki do pobrania
- EASY 230W SCHEMAT PODŁĄCZENIA (67.9 KB)
- EASY 230W KARTA PRODUKTU (131.0 KB)
- INSTRUKCJA OBSŁUGI ENGO STEROWNIKA EASY 230W (840.6 KB)
Ten produkt nie ma jeszcze opinii
aby wystawić opinię.
Ogrzewanie domu gazem wciąż jest w Polsce bardzo popularne. Właściciele domostw decydują się na kotły gazowe przede wszystkim z uwagi na komfort, jakie one dają. Piece gazowe wiszące i stojące sprawdzą się zarówno w domu, jak i w mieszkaniu. To bardzo praktyczne rozwiązanie zwłaszcza dla osób dysponujących małą przestrzenią. Na piec gazowy nie musimy wygospodarowywać osobnego pomieszczenia – w przeciwieństwie do chociażby tradycyjnego kotła węglowego. Jeśli trafiłeś na tę stronę prawdopodobnie posiadasz (lub zamierzasz kupić) sterownik do pieca gazowego firmy Junkers i chcesz dowiedzieć się, jak należy go ustawić. Lektura poniższego artykułu powinna rozwiać wszelkie twoje wątpliwości.
Junkers – sterownik do pieca gazowego (przewodowy)
Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii grzewczych dla właścicieli domów pojawiają się nowe możliwości. Współczesny inwestor ma dostęp do wielu przydatnych urządzeń i systemów pozwalających uzyskać maksymalny komfort cieplny przy wykorzystaniu minimalnej ilości energii. Jednym z popularniejszych w Polsce producentów pieców gazowych jest firma Junkers. Urządzenia tej marki mogą pracować w instalacji centralnego ogrzewania w systemie grzejnikowym oraz płaszczyznowym (np. podłogowym). Kotły gazowe Junkers są cenione przede wszystkim za wysoką efektywność energetyczną, dzięki której są oszczędne w użytkowaniu. Na kosztach zużycia paliwa można jeszcze bardziej zaoszczędzić rozbudowując instalację o odpowiednie regulatory elektroniczne. Które sterowniki nadają się do Junkersów? Aby efektywnie zarządzać pracą pieca gazowego Junkers należy wybrać sterownik kompatybilny z danym modelem urządzenia grzewczego. Wśród wiodących producentów tego rodzaju sprzętów znajduje się SALUS Controls – firma specjalizująca się w rozwiązaniach z zakresu inteligentnej automatyki sterującej. Wyjątkowo popularnym modelem jest sterownik do pieca gazowego SALUS 091 FL/RF V2 . To produkt bardzo prosty w montażu, a jego programowanie nie zajmuje wiele czasu. Na początek za pomocą trzech przycisków na panelu sterującym (D, H, M) ustawiamy aktualną datę i godzinę. Najłatwiej zrobić to za pomocą długopisu lub ołówka. Po zatwierdzeniu czasu należy ustawić temperaturę. Do wyboru mamy dwa tryby: ekonomiczny i komfortowy. Podobnie jak w przypadku ustawień daty i godziny, posługujemy się przyciskami znajdującymi się na panelu urządzenia (znajdziemy je po lewej stronie, bezpośrednio pod wyświetlaczem). Dla uzyskania maksymalnej oszczędności najlepiej ustawić temperaturę komfortową na czas przebywania w domu, zaś temperaturę ekonomiczną (nieco niższą) na czas nieobecności domowników. Dzięki temu piec nie będzie niepotrzebnie zużywał energii na dogrzewanie domu np. gdy będziemy w pracy. Temperaturę komfortową programujemy w następujący sposób: wciskamy przycisk OK, następnie Temperatura Komfortu i przycisk Temp. Następnie przyciskami Temperatura Komfortu (słoneczko) i Temperatura Ekonomiczna (księżyc) ustawiamy pożądane parametry. Na koniec zatwierdzamy wybór wciskając OK. Analogicznie postępujemy przy ustawianiu temperatury ekonomicznej. W omawianym urządzeniu można ustalić tryb fabryczny lub program użytkownika (edytować można programy od 6 do 8). Sterownik do pieca gazowego SALUS 091 FL/RF V2 oferowany jest w wersji przewodowej lub bez okablowania.
Zobacz więcej sterowników przewodowych
Junkers – sterownik bezprzewodowy do pieca gazowego
Alternatywą dla standardowych sterowników z przewodami są wersje bezprzewodowe. Sterownik bezprzewodowy do pieca gazowego SALUS 091 FL/RF V2 zbudowany jest z nadajnika i odbiornika. Odbiornik należy zamontować za pomocą kabla dwużyłowego przy kotle Junkers, natomiast nadajnik można postawić (lub powiesić) w dowolnym miejscu w domu. Ponieważ urządzenie działa bezprzewodowo, nie musimy martwić się o montaż mało estetycznych przewodów. Dzięki temu z montażem regulatora poradzi sobie nawet osoba o podstawowych umiejętnościach technicznych. Model SALUS 091 FL/RF V2 wyposażony jest w 9 niezależnych programów.
Jak ustawić sterownik dla pieca Junkers?
Posłużmy się przykładem: chcemy ustawić tryb fabryczny 4 dla poniedziałku. Aby to zrobić, należy wcisnąć przycisk OK, klawiszem Prog wybrać pierwszy dzień tygodnia, a następnie klawiszem Prog# wybrać program fabryczny oznaczony numerem 4. Wybór zatwierdzamy przyciskiem OK. Ustawianie trybu zdefiniowanego przez użytkownika jest bardzo podobne: wciskamy OK, klawiszem Prog wybieramy właściwy dzień tygodnia (np. 2 – wtorek) i przyciskiem Prog# wybieramy tryb od 6 do 8. Pojawia się oś czasu, na której za pomocą przycisków Temperatura Komfortowa (+) i Temperatura Ekonomiczna (-) wybieramy interesujący nas przedział czasowy, np. od 6:00 do 8:00 i od 16:00 do 22:00 ustawiamy temperaturę komfortową, a od 8:00 do 16:00 i od 22:00 do 6:00 temperaturę ekonomiczną. Na koniec zatwierdzamy nasz wybór klawiszem OK.
Zobacz więcej sterowników bezprzewodowych