ELSTER STEROWNIK LIDER kolor
Sterownik kotła C.O z podajnikiem
Producent: ELSTER
Gwarancja: 2 lata
Koszty dostawy:
- Wysyłka zagraniczna 110.00 zł brutto
Regulator Lider producenta Elster do kotła C.O z palnikiem do spalania pelet z podajnikiem ślimakowym. Sterownik zbudowany jest na dwumodułowej, uniwersalnej platformie sprzętowej, umożliwiającej umieszczenie panelu obsługi w dowolnie wybranym przez użytkownika miejscu.
Połączenie panelu z modułem sterującym może być realizowane również bezprzewodowo. Sterownik funkcjonuje także bez panelu, który może być czasowo odłączony. Zaawansowane algorytmy regulacji i spalania paliwa zapewniają prawidłowe i płynne spalanie opału.
Lider Kolor może sterować zarówno jednym wydzielonym obwodem grzewczym jak i kilkoma niezależnymi obwodami. Nowoczesny regulator posiada dużo bardzo przydatnych funkcji co jest dużym atutem produktu.
Główne cechy regulatora:
- Panel obsługi w wersji kolorowej z ekranem kolorowym
- panel obsługi z dużym graficznym wyświetlaczem oraz klawiaturą dotykową (Lider)
- możliwość pracy przy odłączonym panelu obsługi
- zaawansowany algorytm sterowania mocą PID Dynamic, umożliwia sprawne spalanie różnych rodzajów paliw stałych
- obsługa wymaganego aktualnymi normami czujnika otwarcia pokrywy zasobnika
- sterowanie pracą kotła w oparciu o ustawienia ręczne lub automatykę pogodową z uwzględnieniem programu tygodniowego
- kompleksowe sterowanie przygotowaniem ciepłej wody; pompa cyrkulacyjna , pompa ładująca , program tygodniowy pompy cyrkulacyjnej , neutralizacja bakterii Legionella w instalacji
- sterowanie pompą podłogową
- wbudowany moduł sterowania siłownikiem zaworu 3 lub 4-ro drogowego w oparciu o ustawienia ręczne , automatykę pogodową i panel pokojowy Roomster z uwzględnieniem dedykowanego programu tygodniowego
- możliwość obsługi 5 dodatkowych modułów zaworu
- możliwość zdalnego monitoringu i kontroli pracy regulatora przez internet za pomocą modułu ETH-100 (smartfon , tablet , komputer )
Dane techniczne :
Zasilanie |
230V, 50Hz |
Pobór mocy przez regulator |
4W |
Dokładność pomiaru czujników |
0,1°C |
Temperatura otoczenia |
0 – 50°C |
Certyfikat |
CE |
W skład systemu sterownika LIDER wchodzą:
- moduł sterujący
- Panel sterujący
• monochromatyczny (czarno-biały)
• kolorowy z dotykowym ekranem 3,5” - Panel pokojowy Roomster II RTx (bezprzewodowy)
- Moduł sterowania bezprzewodowego z funkcją „pokojówki” RTx
- Moduł zdalnego monitoringu przez internet ETH 100
Kod producenta: RW-010236
Ten produkt nie ma jeszcze opinii
aby wystawić opinię.
Wybór właściwego systemu grzewczego jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie musi podjąć inwestor po wybudowaniu domu. Decyzję tę dobrze jest podejmować jak najwcześniej, najlepiej jeszcze w fazie projektu. Przy wyborze metody ogrzewania należy wziąć pod uwagę szereg istotnych czynników, między innymi rodzaj domu i technologii, w jakiej będzie budowany, a także wygodę i komfort użytkowników. Warto zwrócić uwagę również na aspekt często pomijany, czyli ekologię. W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na ogrzewanie domu prądem. Warto zaznaczyć, że technologia ta jest coraz bardziej udoskonalana i obecnie z powodzeniem można połączyć ją z fotowoltaiką. Co jeszcze warto wiedzieć o elektrycznym ogrzewaniu domu? Poniżej przedstawiamy przegląd najważniejszych zagadnień.
Czy warto zamontować ogrzewanie elektryczne w starym domu?
Odpowiednio dobrany system ogrzewania gwarantuje nie tylko komfort cieplny, lecz także bezpieczeństwo domowników. Ogrzewanie kotłem elektrycznym sprawdza się zwłaszcza w przypadku nowego budownictwa. Co do zasady nie ma jednak przeciwwskazań, by zastosować ogrzewanie elektryczne w starym domu. W tym przypadku instalację najlepiej wykonać po termomodernizacji. Nowoczesne kotły elektryczne są bardzo bezpieczne i w przeciwieństwie do starych pieców gazowych nie stwarzają zagrożenia zatrucia tlenkiem węgla. Na rynku dostępne są rozmaite modele kotłów elektrycznych renomowanych producentów, np. firmy Bosch. Kotły elektryczne Bosch są urządzeniami o wysokim stopniu bezpieczeństwa. Można je łączyć z instalacją fotowoltaiczną i korzystać z darmowego prądu.
Jakie możliwości daje ogrzewanie elektryczne domu?
W świadomości inwestorów ogrzewanie domu prądem jest uznawane za jedną z najdroższych metod zaopatrywania budynku w ciepło. Tymczasem metoda ta należy do najefektywniejszych i zdecydowanie najbardziej komfortowych technologii grzewczych, zwłaszcza gdy współpracuje z OZE. Niewątpliwą zaletą ogrzewania elektrycznego są niskie koszty inwestycyjne. Elektryczna instalacja grzewcza jest tańsza w porównaniu do tej opartej na paliwach stałych, gazie ziemnym czy oleju opałowym, jest ona także łatwiejsza do wykonania. W tym przypadku nie ma obowiązku budowy komina czy wykonywania przyłącza gazowego. Atrakcyjna jest również cena samego kotła elektrycznego. Na obniżenie wysokości rachunków za prąd pozwala także optymalnie dobrana taryfa energetyczna (np. G12 lub G12W). Kotły na prąd są bardzo łatwe w obsłudze: wystarczy podłączyć je do instalacji elektrycznej. Aby bez przeszkód panować nad całym systemem warto wyposażyć dom w specjalne sterowniki elektroniczne. Pozwalają one zarządzać pracą urządzeń i temperaturą zgodnie z naszymi upodobaniami. Tego typu sprzęty występują zarówno w wersji przewodowej, jak i bezprzewodowej. Kluczem do oszczędnego ogrzewania są także odpowiednio dobrane regulatory pokojowe popularnie nazywane termostatami, które pozwalają z dużą precyzją określić, jaka ma być ilość ciepła w pomieszczeniu.
Czy ogrzewanie elektryczne może być ekologiczne?
Ogrzewanie elektryczne domu to podwójna korzyść. Dzięki tej technologii możemy osiągnąć najbardziej optymalny komfort cieplny, ale też efektywnie wykorzystać energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Elektryczne ogrzewanie domu w połączeniu z panelami fotowoltaicznymi to niezwykle opłacalne rozwiązanie. Energia elektryczna, która jest generowana za pomocą instalacji fotowoltaicznej, jest całkowicie darmowa. Za uzyskany w ten sposób prąc nic nie zapłacimy, a możemy wykorzystać go do ogrzania budynku. Połączenie fotowoltaiki z kotłem elektrycznym o odpowiedniej mocy gwarantuje niskie koszty ogrzewania, a przy okazji jest rozwiązaniem ekologicznym i przyjaznym środowisku. Energia elektryczna nie zanieczyszcza środowiska, dlatego coraz częściej odchodzi się od ogrzewania gazowego i pieców na paliwa stałe na rzecz nowoczesnego ogrzewania elektrycznego.
Zobacz także: Ogrzewanie hybrydowe: o co w tym chodzi?